kaçınılmaz

kaçınılmaz nedir? kaçınılmaz ne demek?

1. sıfat İstek ve irade dışında olan
"Hiç olmazsa bir yabancı dil öğrenmek çok kişi için kaçınılmaz bir yük artık." - N. UygurMukadderat
olanlar”, “karşılaşılması kaçınılmaz olanlar” ya da “karşılaşılması kaçınılmaz hale gelmiş olanlar” anlamlarında kullanıldığı görülmektedir.
Elitizm
ziyade bir olguyu tespit iddiasıyla elit yönetiminin toplumsal hayatın kaçınılmaz ve değiştirilemez bir gerçeği olduğunu ileri sürer.
Çegar Muharebesi
ayaklanmanın daha da serpilip büyümesini önlemek için ihtilalcilerin ezilmesi gerektiğini düşünmesi bir çatışmanın yaşanmasını kaçınılmaz kılmıştı.
Karma yasası
Karma; hem fiziksel hem de zihinsel her türlü eylemin sonuçlarının kaçınılmaz olduğunu ifade eder; düşündüğümüz her şey ya da yaptığımız
Obezite
rezervlerinin ciddi risk oluşturacak düzeyde artması ve sonuçta ölüm oranlarının kaçınılmaz olarak yükselmesi ile karakterize bir hastalıktır.
Sağcılık
ya geleneksel sosyal farklılıklardan ya da piyasa ekonomisindeki rekabetten kaynaklandığı için kaçınılmaz, doğal, normal veya cazip bulunur.
Hababam Sınıfı Tatilde
Kızlar da Hababam Sınıfına gelince ilginç ve komik olaylar kaçınılmaz olmuştur. Başrollerini Münir Özkul , Adile Naşit , Kemal Sunal ve
Sejanus
da kaçınılmaz olarak siyasi aracılık gibi alanlara yayılan güçlü ve etkin bir devlet kurumu olması yönünde çok sayıda reforma imza atmıştır.
Sınıf mücadelesi
Bu kaçınılmaz olarak böyledir Marksist teoride, çünkü tarihin ilerlemsinde, maddi yapı bu egemen sınıfın karşısına başka bir sınıf çıkarır
Arjinin
Organizmanın gelişim safhasına ve sağlık durumuna göre dışarıdan beslenme yoluyla temin edilmesi kaçınılmaz olabilmektedir. Bebekler
Héctor Babenco
Bütün bunların sonucunda da kaçınılmaz bir şekilde ve sıklıkla yaşadığı ve film yaptığı ülkelerdeki askeri rejimler tarafından sansüre
100 Yılın 100 Filmi
filmlerin seçilmesinde de, tıpkı 100 yaratıcı yönetmenin seçilmesinde olduğu gibi kaçınılmaz olarak yazarın kişisel tercihleri belirleyici olmuştur.
Tasarruf
bütün kaynakların, tükenen cinsten kaynaklar olduğunu, düşünecek olursak, bu yaşamsal kaynakların bir gün tükeneceği kaçınılmaz bir sondur.
Life in Hell
Çizimleri endişe , yabancılaşma , kişinin kendisinden hoşnutsuzluğu ve kaçınılmaz sondan dolayı duyulan korkunun anlatımlarıyla doludur.
Bu kelime için ziyaretçilerden anlam önerisi gelmedi.
Yukarıdakiler dışında bir anlam eklemek istiyorsanız aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Terim için Anlam Ekle

Benzer Terimler